Par mums

Par mums

Suņkopības attīstību Latvijā vienmēr ir veicinājušas Sabiedriskās organizācijas,kā Krievijas caiskās impērijas laikā ,tā arī kopš Latvijas valsts izveides un tā pastāvēšanas laikā."Jūrmalas pilsētas suņu audzētāju biedrība" sākumā kā klubs nodibinājās LPSR DOSAAF laikā 1961.gadā.Sākumā par kluba vadītāju tika iecelts Eduards Rozenbahs,kas ar savu neizsīkstošo enerģiju kluba darbību veidoja tā,lai tiktu audzēti visa veida šķirnes suņi ,organizēja sporta sacensības starp klubiem,kas uz to laiku bija izveidojušies.Klubs aktīvi iesaistījās izstāžu organizēšanā un piedalijās tajos.Organizēja kucēna apmācības kursus "Tehniskais minimums".Visus gadus,līdz 1990.g.,kluba biedru skaits svārstījās no 300 -400 biedru,kas deva lielu impulsu tās sabiedriskās suņkopības dzīves attīstībai.Klubs no 1974.g. pastāvīgi organizēja 4 suņu apmācības grupas VAK(Vispārējais apmācības kurs-OKD) un SAD(Sardzes aizsardzības dienasts-ZKS),2 MD(meklēšanas dienests-RS)uz mācību laukuma Asaros,kas tika izveidots par DOSAAF līdzekļiem un ilgi bija labākais mācību laukums Latvijā.Mācību grupās kursantu skaits svārstījās no 20 - 35 kursantu,lai gan grupās pieņēma līdz 15 kursantus.No 1972.g. kluba sabiedriskajā darbībā iekļāvas jauni suņkopji,kas vēlāk aktīvi darbojās suņkopības attīstībā visā Latvijā un ir pazīstami šodien Eiropas valstīs.

Ar politiskām pārmaiņām Latvijas valstī,pārveidojās arī Jūrmalas suņkopības klubs,kas izveidojās no 1993.gada ,kā patstāviga sabiedriska organizācija "Jūrmalas pilsētas suņu audzētāju biedrība",kas darbojas kinoloģijas sfērā ar šķirnes suņu audzēšanu,šķirnes suņu izstāžu organizēšanu,suņu apmācību,dažāda ranga suņkopības sporta sacensību organizēšanu visos Latvijas reģionos,kā arī ar darbības profilu saistītu kursu organizēšanu.

1996.g. biedrība iestājā LKF(Latvijas kinoloģiskajā federācija),bet jau 1997.g. no tās izstājās ,jo no vadības puses bija aizliegumi aktīvi darboties suņkopības mācību un sporta darbā,kā arī izstāžu organizēšanā.
Biedrība aktīvi iesaistījās darbībā par Latvijas kinoloģisko klubu iziešanu Eiropas suņkopības apritē.
Biedrība 1997.g. iestājās Starptautiskajā sporta suņkopības organizācijā,kurā sastāv vēl šodien,Izveidoja biedrību"Latvijas sporta suņkopības federāciju",kas vienīgā aktīvi organizē dažāda ranga sacensības visā Latvijā.
1998.g. biedrība iestājās LKA(Latvijas kinoloģiskā apvienība),kas darbojas Starptautiskās kinoloģiskās apvienībā(UCI) sastāvā kā pilntiesīgs biedrs.

Esi kopā ar mums un Tu varēsi:
- audzināt,apmācīt,dressēt un trenēt savu četrkājaino draugu pie vislabākajiem un zinošākajiem suņu treneriem Latvijā;
- papildināt savas zināšanas kinologu vai hendleru kursos;
- varēsi piedalīties specializētajās un starptautiskajā izstādēs altvijā un ārpus tās;
- iegūt jaunus draugus,ar kuriem kopā varēsi doties plašajā pasaulē,apmeklējot suņu izstādes un sporta pasākumus.